Autor stránek

Autor stránek

Kvalifikovaný hrobník Štěpán Hamala
Dne 21.11.2009 úspěšně složil zkoušky v oboru kvalifikovaného hrobníka,proto se s důvěrou obraťte s jakýmkoliv dotazem či přáním a my se Vám budeme věnovat
s maximálním nasazením...
Každé vyřízení pohřbu je originální,každý si sám může vybrat,co se mu zamlouvá z nabízených služeb,samozřejmostí je respektování posledního přání samotného zemřelého a jeho příbuzných při výběru pohřební služby,ale i dekorací hrobů na pohřeb,protože důstojné rozloučení si zaslouží každý z nás-bez vyjimky.....
Pokud budete s našimi službami spokojeni,povězte to dál,pokud ne,povězte to Nám a my se budeme snažit sjednat nápravu,aby se stejná chyba již neopakovala....
JSME RÁDI ZA VAŠI DŮVĚRU ALE I KRITIKU
Naše motto zní: VAŠE SPOKOJENOST,NÁŠ CÍL...
www.mmr.cz

www.mmr.cz

Ministerstvo pro místní rozvoj
Slunce v duši

Slunce v duši

Líbí se Vám tyto stránky?

Ano, líbí (40 | 57%)
V České republice už působí 17 kvalifikovaných hrobníků
23.11.2009
Během víkendu přibyli v ČR další dva kvalifikovaní hrobníci. Celodenní zkoušku pod dohledem autorizované osoby Ministerstva pro místní rozvoj, která ověřila jejich odborné předpoklady a praktické dovednosti k výkonu tohoto povolání, složili oba kandidáti v sobotu 21. 11. 2009 na veřejném pohřebišti ve Velkých Karlovicích.
Získání dílčí kvalifikace hrobník je prvním krokem k získání úplné kvalifikace správce pohřebiště. Tato úplná kvalifikace plně nahradí u nás chybějící tříletý učební obor provozování pohřebiště, ukončený výučním listem. Dalšími dílčími kvalifikacemi, které zájemci ještě musí získat ke zvýšení kvalifikace ve správě pohřebiště je hřbitovní zahradník, administrátor hřbitova a stavitel podzemních hrobek. Hodnotící standardy k těmto kvalifikacím připravuje ministerstvo pro místní rozvoj ve spolupráci se Sdružením pohřebnictví a Sektorovou radou služeb.

Samotná zkouška dílčí kvalifikace hrobník se skládá z teoretické a praktické části. Během zkoušky musí adept vysvětlit například způsob dezinfekce pracovního oděvu a pomůcek nebo rozdělit hrobová místa podle druhů. V praktické části pak kandidát předvede například výběr ochranných pomůcek pro otevření a výkop hrobu nebo otevření a uzavření urnového hrobu, včetně spárování a umytí.

„Neustálé zvyšování kvalifikace a ověřování odborné způsobilosti dnes není jen záležitostí vysoce prestižních povolání a řemesel. Vzdělávání, profesionalizace a specializace jsou prostě požadavkem naší současné společnosti. Tento diktát je natolik neúprosný, že se dotýká i „posledních věcí člověka“ a reguluje například i ověřování odborné způsobilosti u pracovníků, kteří dosahují onoho pomyslného dna na žebříčku prestiže povolání, totiž hrobníků,“ uvedl Tomáš Kotrlý z odboru legislativně právního.

Dílčí kvalifikaci hrobník získalo od roku 2008 už celkem 17 hrobníků, včetně jedné ženy. Ne všichni kandidáti však byli během zkoušky úspěšní.
Kandidáti na hrobnickou maturitu, dvaatřicetiletý Štěpán Hamala z Velkých Karlovic (vpravo) a čtyřiačtyřicetiletý Vilibald Thomas z Šilheřovic u Hlučína, připravují bednění pro výkop hrobu.
Kandidáti na hrobnickou maturitu, dvaatřicetiletý Štěpán Hamala z Velkých Karlovic (vpravo) a čtyřiačtyřicetiletý Vilibald Thomas z Šilheřovic u Hlučína, připravují bednění pro výkop hrobu.
Starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík,autorizovaná osoba Jan Hrdlička a pan farář Jaroslav Batóg
Starosta Velkých Karlovic Miroslav Koňařík,autorizovaná osoba Jan Hrdlička a pan farář Jaroslav Batóg
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one